Для батьків



ВИХОВАННЯ ДИТИНИ
   
      
Кожен хоче бути позитивним батьком чи матір'ю. Але що це означає? 













Як поговорити з дитиною про  брехню. Коли дитина вам бреше, це викликає цілу гаму яскравих емоцій.






Як виховати маленького джентельмена? Чи бувають у вас дні, коли виникає відчуття, що ваш син росте невихова-
ною людиною...

Виховання з гумором: коли інакше ніяк. Коли справа доходить до виховання дітей, гумор може мотивувати їх ...







Десять секретів виховання щасливих дітей. Згідно з дослідженнями, щасливі діти частіше домагаються успіху в дорослому житті...




Як виправити зухвалу поведінку дитини. Усім батькам час від часу доводиться справлятися з неслухняністю дитини.





Перелік рис, притаманних хорошій матері. У наш час між матерями наявна свого роду конкуренція...



Відповідальністьі діти: поради батькам. Коли ваша дитина робить щось неправильно, вона намагається перекласти свою провину на інших людей.




Розповідаємо дітям про роль і значення сім'ї. Сім'я забезпечує основні потреби дітей і допомагає їм вижити в цьому світі.


Як виховати дітей нерозпещеними. Усі батьки хочуть, щоб їхні діти мали навички, необхідні для досягнення успіху







Особливості виховання неслухняних дітей. Є тема, яка знаходить відгук у більшості батьків, – підходи до виховання неслухняних дітей. 




Необхідні правила етикету для дітей. Ви коли-небудь замислювались над тим, як це – бути дитиною в сучасному неспокійному світі дорослих? 



Тактика встановлення обмежень для дітей. Дуже важливо встановлювати обмеження, що запобігають агресивній або деструктивній поведінці дитини...





Багато дітей сьогодні живуть життям прав – їхні домашні обов'язки не позначені...







Батьки відіграють велику роль у навчанні дітей того, як заводити друзів.







Як навчитись мотивувати свою дитину. Швидше за все, ви вже зустрічалися з терміном «позитивне підкріплення», але чи знаєте ви, в чому воно полягає?




Значення висловлювань на адресу дитини. Давайте уявимо, що на вас покладено відповідальність за організацію важливого заходу...






Активне слухання - ключ до виховання. «Ти ніколи мене не слухаєш!!!» – крик дитини відлунює по всьому дому..



Як утримати дитину від спроб красти. У житті батьків є багато моментів, які призводять до стресового стану.

ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ


Важливі особливості здорового харчування. Одне з найважливіших завдань батьків полягає в тому, щоб виробити в дитини звичку до здорового способу життя. 



Нічні пробудження дітей: наукові дані Хоча багато хто з нас пов'язує нічні пробудження винятково з немовлятами, усі здорові люди неодноразово прокидаються серед ночі...




 Вплив електронних пристроїв  на мозок дітей. Дворічний малюк просить ваш смартфон або планшет, щоби подивитись відео чи пограти у гру...


Здорові домашні тварини - здорові діти. Домашні тварини приносять багато користі: вони несуть радість, допомагають зміцнювати наше емоційне та фізичне здоров'я...

Особливості харчування юного спортсмена. Правильне харчування дуже важливе для дітей і підлітків, які займаються спортом...


Багато сучасних батьків щодня зіштовхуються з проблемою контролю кількості цукру, що ...

Що робити ,якщо ваша дитина заїкається. Причини заїкання, а також поради батькам про те, як допомогти дитині...





Що треба знати батькам про діабет першого типу в дітей, які в нього симптоми




Наслідки пасивного куріння для дітей.Де і в чому таїться загроза від вторинного тютюнового диму та як батькам убезпечити своїх дітей від нього...

Необхідна інформація щодо порушення процесу письма в дітей, якою повинні володіти батьки...






Вплив стресу на головний мозок дитини. Усі ми читали статті про негативну дію стресу на організм та скаржилися друзям....


Материнська любов і розвиток мозку дитини. Дослідження головного мозку дітей встановили зв'язок між їх раннім досвідом спілкування та обсягом мигдален...


Казкотерапія для дітей. Буває, що дитина чогось боїться або про щось хвилюється, а ви не знаєте, як їй допомогти. Справжній порятунок - казка... 



Пам'ятайте, насильство в сім'ї є серйозним порушенням прав людини! 

Керуючись Законом України "Про попередження насильства всім'ї", члени сім'ї, які вчинили насильство в сім'ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.


Ваша власна поведінка – найвирішальніша річ. Ви вважаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її щомиті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома.



Шановні батьки! 

Здоров'я та життя наших дітей - найголовніше, найцінніше! Будьмо обачними та тримаймо під контролем дозвілля наших діток. Діти - це квіти нашого життя!
З повагою до Вас О. В. Самойленко

Золоті заповіді батькам

Шановні батьки! Давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, права, якщо насправді любимо своїх дітей і бажаємо їм щастя. Ці рекомендації допоможуть вам швидше набути батьківської мудрості.

1.Ніколи не кажіть, що у вас немає часу виховувати свою дитину, бо це означатиме: мені ніколи її любити.
2.Не сприймайте свою дитину як свою власність, не ростіть її для себе, не вимагайте від неї реалізації заданої вами життєвої програми і досягнення поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.
3.Ніколі не навчайте тому, у чому самі не обізнані.
4.Вчіть дитину самостійно приймати рішення і відповідати за них.
5.Довіряйте дитині. Дозвольте робити власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.
6.Не соромтеся виявляти свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що любитимете її за будь-яких обставин.
7.Ніколи не давайте дитині негативних оцінкових суджень(«ти поганий», «ти брехливий», «ти злий»), оцінювати треба лише вчинки.
8.Намагайтеся впливати на дитину проханням — це найефективніший спосіб давати їй інструкції.
9.Не ставтеся до дитини зневажливо.
10.Будьте послідовними у своїх вимогах.

11.Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими (друзями, однокласниками, сусідами), а порівнюйте лише з тим, якою вона була вчора і якою є сьогодні.

ПРАВИЛА БАТЬКІВСЬКОЇ ПОВЕДІНКИ В ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ДИТИНИ


1. Сприяйте дитячій автономності (самостійності). Чим більше ви вимагаєте її (самостійності) в усіх сферах повсякденного життя, тим більше зможе ваша дитина працювати з почуттям відповідальності в шкільній сфері. Автономне (самостійне) навчання є тією ціллю, в напрямку якої ви маєте працювати, тому що самостійність є найважливішим елементом ефективного і тривалого процесу навчання. Хваліть свою дитину за самостійні дії, наприклад, за самостійне розпізнавання помилок.
2. Якщо ваша дитина потребує допомоги, спонукайте її до того, щоб вона сама знайшла шляхи розв’язання. Допоможіть їй завдяки підказкам, таким як, наприклад, вказівка на довідники, знаходження правил, відгадування ребусів та інше, що може привести до шляхів розв’язання. Не спонукайте свою дитину тільки до одного шляху розв’язання.
3. Дайте своїй дитині можливість перенести знання зі школи на домашній рівень і таким чином практично їх засвоїти.
4. Визнайте здобутки дитини. Надавайте перевагу похвалі (заохоченню), а не докорам. Похвалою та заохоченням Ви досягнете чогось набагато легше та краще, ніж ниттям, нагадуваннями і іншими покараннями.
5. При похвалі звертайте увагу на те, щоб не обмежувати її критикою («Дев’ять, звичайно, чудово, але без двох дурних помилок це могло бути б дванадцять»). Будьте обережними в обходженні із заохоченнями (винагородами) як визнанням здобутку (ефективності).
6. Не ставте перед своєю дитиною завищені вимоги. Не робіть їх строгішими ніж вимоги вчителів, наприклад, вимагаєте виконання додаткових завдань.
7. Будьте зразком у поведінці. Вимагайте від своєї дитини не більше, ніж від себе самого. Дитина, яка, наприклад, бачить своїх батьків, які читають, швидше й сама читатиме, ніж дитина, батьки якої часто сидять перед телевізором.
8. Говоріть, по можливості, якомога позитивніше про школу, вчителів та предмети. Вашій дитині досить того, що вона бореться зі своїми власними упередженими думками.









                


Немає коментарів:

Дописати коментар